ساخت کاغذ سنگی در ایران، مجتمع کاغذ سنگی یزد

ساخت کاغذ سنگی در ایران

ساخت کاغذ سنگی در ایران
ساخت کاغذ سنگی در ایران با استفاده از تجهیزات و خط تولید خارجی و با بهره برداری از معادن سنگ آهک داخلی انجام می شود. دانش و مهارت مورد نیاز برای تولید این کاغذ را متخصصین و مهندسین داخلی به دست آورده اند.
ساخت کاغذ با بهره گرفتن از سنگ آهک در کشوری مانند ایران که در اکثر اوقات با مشکل کم آبی و بی آبی مواجه بوده و در عوض سرشار از سنگ های آهکی است، اقدامی کاملا متناسب با اقلیم منطقه محسوب می شود.
تولید این کاغذ در نقطه مقابل تولید کاغذ های سلولزی قرار داشته و برای تولید انبوه این کاغذ نیازی به از بین بردن جنگل های کهن و نیز استفاده نمودن از آب های جاری نمی باشد. بدین ترتیب طبیعت نیز از فشار حاصل از دخالت و بهره برداری بشر نجات می یابد.
امکانات و تجهیزاتی که برای تولید کاغذ سنگ مورد نیاز است، بطور کامل در ایران ساخته نشده است و برای ساخت این کاغذ بایستی خط تولید آن را از کشورهای تولید کننده آن خریداری نمود. اما امکان تولید آن در آینده امر بعیدی نیست.

کاربرد کاغذ سنگی در ایران

کاغذ سنگی در کشور ایران کاربرد های گسترده ای داشته و به این دلیل که بازار های داخلی در غالب اوقات با کمبود کاغذ و مشکل تامین کاغذ و مقوای مورد نیاز صنایع خود روبروست، کاغذ تولید شده از سنگ می تواند همانند یک منجی عمل کند.

کاربرد کاغذ سنگی در ایران، مجتمع کاغذ سنگی یزد

این کاغذ برای تهیه کلیه کارهای چاپی از قبیل: کاتالوگ، پوستر، ساک دستی، تقویم و سررسید، لمینت کارتن، انواع نقشه های جغرافیایی و دیگر صنایعی که از کاغذ و مقوا به هر نحوی استفاده می نمایند، کارایی داشته و مفید است.

کاغذ معدنی یا کاغذ سنگی

کاغذ سنگی با نام های گوناگونی به مصرف کنندگان آن معرفی شد. هر یک از این نامگذاری ها براساس یکی از ویژگی های این کاغذ انجام شده و در واقع نکات مثبت این کاغذ از نظر افرادی با سلایق گوناگون را بیان می کند.

کاغذ معدنی یا کاغذ سنگی، کاغذ سنگی یزد

به این کاغذ به دلیل استفاده نمودن از مواد معدنی همچون پودر سنگ، کاغذ معدنی نیز گفته می شود. جالب است بدانید این کاغذ توسط دوستداران محیط زیست، کاغذ سبز و صنعت تولید کاغذ سنگی نیز صنعت سبز نام گرفت.

ساخت کاغذ سنگی در ایران

همچنین ببینید

احداث کارخانه تولید کاغذ معدنی، مجتمع کاغذ سنگی یزد

احداث کارخانه تولید کاغذ معدنی

احداث کارخانه تولید کاغذ معدنی با احداث کارخانه های تولید کاغذ معدنی، بشر برای نخستین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *