میزان ظرفیت تولید کاغذ از سنگ در ایران، مجتمع کاغذ سنگی یزد

میزان ظرفیت تولید کاغذ از سنگ در ایران

میزان ظرفیت تولید کاغذ از سنگ در ایران
میزان ظرفیت تولید کاغذ از سنگ آهک در کشور ایران، به تنها کارخانه کاغذ سنگی کشور و خاورمیانه که در شهر یزد قرار دارد، وابسته بوده و با اجرایی شدن طرح های توسعه و گسترش و نیز راه اندازی شعب دیگر آن، این میزان افزایش خواهد یافت.
برای سنجش میزان ظرفیت تولید کاغذ سنگی در کشور بایستی بررسی نمود که کارخانه پیشگامان صنعت سبز که در حال حاضر تنها کارخانه کاغذ سنگی فعال کشور است، سالانه می تواند چند تن تولید داشته باشد.
شرکت پیشگامان در فاز نخست خود توان تولید 5000 تن کاغذ سنگی در سال را داشته و در صورت راه اندازی شعب دیگر و نیز اجرای طرح گسترش خود، می تواند این رقم را به سالی 15000 تن نیز برساند.
با اندک بررسی و دانشی پیرامون نیاز کشور به انواع کاغذ درخواهید یافت که این میزان تولید برای کشوری همچون ایران که سالیانه 2 میلیون تن کاغذ و مقوا مصرف می نماید، رقمی ناچیز بوده و با این رقم نمی توان تمام نیاز بازارهای داخلی را تامین نمود.
بنابراین جایگزین نمودن کاغذ سنگی با دیگر کاغذ ها، مستلزم راه اندازی شعب بیشتری از این کارخانه و افزایش چشمگیر میزان تولید است. که در آینده ای شاید نه چندان دور شاهد این اتفاق و رشد بی سابقه ای در زمینه تولید کاغذ سنگی به عنوان تنها تولید کنندگان کاغذ سنگی کشور خواهیم بود.

کارخانه کاغذ سنگی یزد

کارخانه کاغذ سنگی یزد محصولات خود را با استفاده از دانش کاملا بومی، و به دست آمده از تلاش مهندسین و متخصصین ایرانی تولید نموده و مواد اولیه مورد نیاز خود را نیز با بهره برداری از معادن غنی سنگ آهک کشور تامین می کند.

کارخانه کاغذ سنگی یزد، مجتمع کاغذ سنگی یزد

80 درصد این مواد اولیه را کربنات کلسیم تشکیل داده که در سنگ آهک بوفور یافت می شود. و همان ماده ای است که سابقا به عنوان پرکننده و برای پوشاندن خلل و فرج سطح کاغذ های تحریری استفاده میشده است.

میزان ظرفیت تولید کاغذ از سنگ در ایران

همچنین ببینید

کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی،مجتمع کاغذ سنگی یزد

کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی

کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی از کاغذ سنگی در صنایع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.