نخستین کارخانه تولید کاغذ از سنگ ایران، مجتمع کاغذ سنگی یزد

نخستین کارخانه تولید کاغذ از سنگ ایران

نخستین کارخانه تولید کاغذ از سنگ ایران

نخستین کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک در ایران به بهره برداری رسیده است. این کارخانه که سالانه 5000 تن کاغذ سنگی مرغوب را تولید می کند، در شهرستان یزد بوده و در سطح خاورمیانه منحصر به فرد است.
راه اندازی نخستین کارخانه تولید کاغذ از سنگ ایران، موفقیتی بزرگ با توجه به اقلیم و نیاز منطقه بوده که با اجرایی شدن طرح توسعه و گسترش آن امید است، ایران از معدود صادر کنندگان کاغذ سنگی در جهان باشد.
این کاغذ که متناسب با اقلیم های خشک و کم باران است، گزینه مناسبی برای حل مشکلات اکوسیستم ایران بوده و می تواند با جنگل زدایی و مصرف آب های رودخانه و دریاچه های آب شیرین مقابله کند. چراکه اساسا به مصرف چوب، آب و اسید وابسته نیست.
در این کارخانه 30 نفر نیروی کار جوان و متعهد در سه شیفت کاری مشغول به کار هستند. که در آینده ای نه چندان دور و بالاتر رفتن حجم تولید و نیز وارد شدن به بازارهای صادراتی شاهد چندین برابر شدن این کارگران و کارمندان خواهیم بود.
کاغذ سنگی این کارخانه، کیفیت بسیار خوبی داشته و با استفاده از روشی کاملا ایرانی تولید می شود. که در قیاس با نمونه های مشابه خارجی برتری های زیادی دارد که بوضوح و با اولین مقایسه می توان متوجه آن شد.

نخستین کارخانه تولید کاغذ از سنگ ایران

همچنین ببینید

کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی،مجتمع کاغذ سنگی یزد

کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی

کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی از کاغذ سنگی در صنایع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.