کارخانه تولید کاغذ سنگی در اقلیم خشک و کویری یزد، مجتمع کاغذ سنگی یزد

کارخانه تولید کاغذ سنگی در اقلیم خشک و کویری یزد

کارخانه تولید کاغذ سنگی در اقلیم خشک و کویری یزد
احداث کارخانه تولید کاغذ سنگی در استان یزد که اقلیمی خشک و کویری دارد، تحولی عظیم در صنعت کاغذ سازی کشور بوده که در آن وابستگی به منابع جنگلی قطع شده و به جای آن از معادن سنگ آهک می توان مواد اولیه را برداشت نمود.
تولید کاغذ از سنگ برخلاف دیگر کاغذها به وجود جنگل های پر درخت و نیز رودخانه های پر آب وابسته نبوده و به همین جهت در منطقی که دارای اقلیمی خشک و کویری هستند همچون یزد نیز، می تواند تولید شود.
زیرا پرمصرف ترین ماده برای تولید کاغذ سنگی، کربنات کلسیم بوده که در سنگ های پایه آهکی به فراوانی یافت می شود. همچنین، معادن سنگ آهک در کشورهایی با اقلیم خشک همچون ایران، به فراوانی یافت شده و می توان از سنگ آهک آن ها برای تولید کاغذ برداشت نمود.
کاغذ تولید شده با سنگ بزرگترین دستاورد بشر برای تولید کاغذ در مناطقی محسوب می شود، که با کمبود منابع طبیعی و آب مواجه هستند. زیرا نه تنها برای تولید آن چوب درخت مصرف نمی شود، حتی نیازی به مصرف نمودن قطره ای آب و اسید نداشته و پساب صنعتی نیز تولید نمی کند.
کارخانه تولید کاغذ با استفاده از سنگ آهک در استان یزد اولین و تنها تولید کننده کاغذ سنگی در خاورمیانه بوده و برای تولید محصول خود نیازی به استفاده از روش و تجربیات به دست آمده از دیگر کشورها ندارد. زیرا: روشی بومی برای این منظور ابداع نموده است.

کارخانه تولید کاغذ سنگی در اقلیم خشک و کویری یزد

همچنین ببینید

کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی،مجتمع کاغذ سنگی یزد

کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی

کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی از کاغذ سنگی در صنایع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.