کاغذ سنگی رویداد جدید در صنعت کاغذ کشور، مجتمع کاغذ سنگی یزد

کاغذ سنگی رویداد جدید در صنعت کاغذ کشور

کاغذ سنگی رویداد جدید در صنعت کاغذ کشور
این روزها شاهد رویدادی جدید در صنعت کاغذ کشور هستیم. رویدادی که در آن از سنگ آهک برای تولید کاغذ استفاده میشود. این اتفاق با شرایط اقلیمی ایران کاملا سازگار بوده و می تواند نیاز بازار های داخلی به کاغذ را تا حدودی تامین نماید.
تاکنون ما صنعت کاغذ سازی را وابسته به قطع درختان میدانستیم و گمان میکردیم بدون استفاده از چوب درختان، تولید کاغذ اتفاقی غیر عملی بوده و امکان پذیر نیست.
چند هزار سال با این بینش دست به نابودی طبیعتی زدیم که برای ما حکم مادری مهربان را داشت. تا اینکه خود را با خطر نابودی مواجه دیده و برای جلوگیری از این اقدام به تولید کاغذهای بازیافتی روی آوردیم.
کاغذهایی که با ضایعات کاغذ و مقوا تولید شده و علاوه بر داشتن کیفیتی پایین، نیازمند تزریق خمیر پالپ مرغوب به خمیر اولیه خود میباشند. کاغذی که در نهایت تولید میشود نقاط ضعف زیادی داشته و برای بسیاری از مصارف بکار گرفته نمیشود.
اما این روزها اتفاق نادری در این صنعت روی داده است. و آن تولید کاغذ با استفاده از سنگ آهک که از جمله بوفور ترین مواد موجود در ایران است، میباشد.
کاغذی که به لحاظ کیفیت برتری های زیادی نسبت به کاغذ های سلولزی داشته و جایگزینی مناسب برای نه تنها محصولات سلولزی، بلکه محصولات پلاستیکی نیز محسوب میشود.

کاغذ سنگی رویداد جدید در صنعت کاغذ کشور

همچنین ببینید

کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی،مجتمع کاغذ سنگی یزد

کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی

کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی از کاغذ سنگی در صنایع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.