آشنایی با اسم های کاغذ تولید شده از سنگ آهک، مجتمع کاغذ سنگی یزد

آشنایی با اسم های کاغذ تولید شده از سنگ آهک

آشنایی با اسم های کاغذ تولید شده از سنگ آهک
کاغذ تولید شده از سنگ آهک را با اسم های مختلفی شناسایی نموده و آشنایی با این نام ها می تواند به شما در زمینه تحقیق در مورد این کاغذ کمک کند. تمامی این نام ها با پیشوند کاغذ استفاده می شوند.
کاغذ تولید شده از سنگ آهک با نام های: کاغذ سنگ، کاغذ سنگی، کاغذ سنگ آهک، کاغذ سنگ مرمر، کاغذ آهکی، کاغذ سنگ معدنی، کاغذ معدنی، کاغذ معدنی غنی، کاغذ کربنات کلسیم، کاغذ پودر سنگ و نیز کاغذ سبز شناخته می شود.
در میان این نام ها کاغذ سنگ و کاغذ سنگی از جامعیت بیشتری برخوردار بوده و اکنون بیشتر از این نام استفاده می شود. به بیانی دیگر با گذشت زمان دیگر نام ها کمی منسوخ شده و به مرور از میان برداشته شدند.
نامگذاری های کاغذ سنگی بر اساس خصوصیات این کاغذ انجام شده است و هر یک بیانگر یکی از ویژگی های این کاغذ شگفت انگیز است. بطور مثال: کاغذ سبز نامی است که توسط دوستداران طبیعت به دلیل حامی محیط زیست بودن، به این کاغذ اختصاص داده شد.

آشنایی با کاغذ سنگی

برای آشنایی با کاغذ سنگی کافی است بدانید که این کاغذ برخلاف دیگر کاغذ هایی که تاکنون از آنها استفاده نموده اید، از پودر سنگ تولید شده و برای تولید شدن آن هیچ درختی قطع نمی شود. که این نکته به لحاظ حمایت از طبیعت گام مهمی است.

آشنایی با کاغذ سنگی، مجتمع کاغذ سنگی یزد

دلایل دیگری نیز برای حامی طبیعت خوانده شدن این کاغذ وجود دارد، مانند: مصرف نشدن حتی یک قطره آب و اسید برای تولید شدن این کاغذ و نیز زیست تخریب پذیر و قابل بازیافت بودن آن که سبب حذف زباله می شود.

ویژگی های شگفت انگیز کاغذ سنگی

کاغذ تولید شده از سنگ ویژگی های شگفت انگیزی دارد که هر کدام خود دنیایی از مزیت های این کاغذ را تشکیل می دهند. این ویژگی ها بطور طبیعی در هیچ کاغذ دیگری دیده نشده و وجه تمایز کاغذ سنگ با کاغذ های سلولزی است.

ویژگی های شگفت انگیز کاغذ سنگی، مجتمع کاغذ سنگی یزد

از میان این ویژگی ها می توان به مقاومت در برابر کشش و پارگی، ضد آب بودن، دافع چربی بودن، مقاومت در برابر آسیب حشرات و جوندگان، عدم تاثیر پذیری از دمام محیط، چاپ پذیری آسان و نیز طول عمر و دوام بالا اشاره داشت.

آشنایی با اسم های کاغذ تولید شده از سنگ آهک

همچنین ببینید

پیوستن ایران به جمع چهار کشور تولید کاغذ از سنگ،مجتمع کاغذ سنگی یزد

پیوستن ایران به جمع چهار کشور تولید کاغذ از سنگ

پیوستن ایران به جمع چهار کشور تولید کاغذ از سنگ پیوستن ایران به جمع چهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.