بهداشتی بودن کاغذ تولید شده از سنگ آهک

بهداشتی بودن کاغذ تولید شده از سنگ آهک

بهداشتی بودن کاغذ تولید شده از سنگ آهک
بهداشتی بودن طبیعی کاغذ تولید شده از سنگ آهک و داشتن مجوز های بهداشت، کارایی و مصرف این کاغذ را دوچندان می کند. کاغذ سنگی نیازی به بهداشتی شدن و استفاده از چسب ها و روکش های بهداشتی ندارد.
یکی از ویژگی های قابل بحث کاغذ سنگی بهداشتی بودن و آن هم بطور طبیعی است. قابلیتی که در سایر کاغذ ها زمانی دیده می شود که با چسب ها و لایه های خاصی پوشش دهی شوند. که هزینه های زیادی برای این کار لازم است.
کاغذ تولید شده از سنگ آهک برای جایگزین شدن با تمامی کاغذ های بهداشتی بجز دستمال های کاغذی مناسب می باشد. این کاغذ از آن جهت برای تولید دستمال کاغذی مناسب نیست، که جذب آب در آن صورت نمی گیرد.

دلایل بهداشتی بودن کاغذ سنگ

دلایلی برای بهداشتی بودن کاغذ سنگ وجود دارد. که یکی از آنها نفوذ ناپذیر و عاری از خلل و فرج بودن بافت این کاغذ است. بافت کاغذ سنگی کاملا منسجم و بدون روزنه بوده و هیچ ماده خارجی و بیماری زایی نمی تواند در بافت آن زندگی کند.

دلایل بهداشتی بودن کاغذ سنگ

همچنین برای تولید این کاغذ قطره ای اسید و باز مصرف نشده و به همین دلیل ماهیتی خنثی دارد. که این امر موجب می شود تا کاغذ تولید شده از کربنات کلسیم با مواد مختلف ترکیب نشده و واکنشی شیمیایی تشکیل ندهد.
واکنش ندادن کاغذ سنگی بدین معناست که اگر بطور مثال: با مواد غذایی گرم و نیز ترکیبات شیمیایی در ارتباط باشد، هیچ ماده ای از بافت آن در ترکیب مذکور حل نشده و ترکیب آن ماده دست نخورده باقی می ماند.

مزیت بهداشتی بودن کاغذ سنگی

بهداشتی بودن کاغذ سنگی یک مزیت محسوب شده و این کاغذ را برای استفاده در تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی، بسته بندی مواد غذایی، بسته بندی مواد و لوازم آرایشی و بهداشتی، تولید جعبه های فست فود و … مناسب کرده است.

مزیت بهداشتی بودن کاغذ سنگی

کاغذ تولید شده از سنگ آهک تمامی مجوزهای بهداشتی لازم و حتی تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را دارا می باشد. و این مجوز ها را بدون نیاز به پوشش دهی با پلی اتیلن و یا هر ماده دیگری اخذ نموده است.

بهداشتی بودن کاغذ تولید شده از سنگ آهک

همچنین ببینید

پیوستن ایران به جمع چهار کشور تولید کاغذ از سنگ،مجتمع کاغذ سنگی یزد

پیوستن ایران به جمع چهار کشور تولید کاغذ از سنگ

پیوستن ایران به جمع چهار کشور تولید کاغذ از سنگ پیوستن ایران به جمع چهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.