تولید کننده کاغذ معدنی در کشور، مجتمع کاغذ سنگی یزد

تولید کننده کاغذ معدنی در کشور

تولید کننده کاغذ معدنی در کشور
تولید کنندگان کاغذ معدنی در کشور ایران بدون داشتن هیچگونه محدودیتی به لحاظ تامین مواد اولیه در حال تولید کاغذ سنگی باکیفیت و سازگار با اقلیم ایران هستند. تولید این کاغذ برای اقلیم ایران یک مزیت محسوب می شود.
ایران یکی از کشورهای محدودی است که در زمینه تولید کاغذ از سنگ پیش قدم بوده و هم اکنون در حال تولید انبوه این کاغذ شگفت انگیز با استفاده از مواد اولیه کاملا داخلی و نیز دانشی بومی می باشد.
مهمترین عاملی که تولید کنندگان داخلی کاغذ از سنگ آهک را به فکر راه اندازی این پروژه انداخت، فراوان بودن سنگ آهک در این کشور است. زیرا مهمترین و پرمصرف ترین ماده مورد نیاز برای تولید این کاغذ را می توان از سنگ آهک بدست آورد.
این اصلی ترین ماده که کربنات کلسیم نام داشته و به میزان ۸۰ درصد در تولید این کاغذ استفاده می شود، در تمامی کشور های جهان وجود نداشته و برخی از کشور ها همچون کشورهای اروپایی از این نعمت خدادادی محروم هستند.

مزیت تولید کاغذ معدنی در ایران

مهمترین مزیت تولید کاغذ معدنی در کشور ایران، برداشت نکردن از جنگل های این کشور و نیز مصرف نکردن رودخانه های آب شیرین آن است. زیرا کشور ما بطور طبیعی اقلیمی نیمه بیابانی داشته و عمدتا با کم آبی و خشکسالی مواجه است.

مزیت تولید کاغذ معدنی در ایران، مجتمع کاغذ سنگی یزد

حال اگر بخواهیم همین اندک سرمایه طبیعی خود را نیز برای تولید کاغذ مصرف نماییم، معلوم نخواهد بود که در آینده چه سرنوشتی داشته و چند سال بتوانیم بدون این منابع زندگی کنیم. پس بهترین راه حل تولید کاغذ سنگی است.
برای تولید کاغذ از سنگ آهک، طبیعت زیبای ما آسیبی ندیده و می تواند زیبایی و سرسبزی خود را حفظ نماید. چراکه حتی یک اصله درخت و یک قطره آب هم برای تولید میلیون ها تن کاغذ سنگی استفاده نمی شود.

کیفیت کاغذ معدنی ایرانی

کاغذ معدنی تولید شده در کشور ایران کیفیت بسیار بالایی داشته و می تواند جایگزینی مناسب برای کاغذ های سلولزی باشد. ضمن اینکه توان رقابت این کاغذ با کاغذ سنگی های وارداتی بالا بوده و در مواردی نیز برتر از آنهاست.

کیفیت کاغذ معدنی ایرانی، مجتمع کاغذ سنگی یزد

کاغذ سنگ ایرانی بافتی دورو داشته و هر دو سمت آن نرم و قابل چاپ است. این کاغذ در صورتی که پس از انجام چاپ در آب غوطه ور شده و در مواجهه با سایش قرار بگیرد، مرکب روی آن پخش نشده و زیبایی خود را حفظ می نماید.

تولید کننده کاغذ معدنی در کشور

همچنین ببینید

ساخت کاغذ سنگی در ایران، مجتمع کاغذ سنگی یزد

ساخت کاغذ سنگی در ایران

ساخت کاغذ سنگی در ایران ساخت کاغذ سنگی در ایران با استفاده از تجهیزات و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.