حمایت اکثر چاپخانه ها از کاغذ سنگی، مجتمع کاغذ سنگی یزد

حمایت اکثر چاپخانه ها از کاغذ سنگی

حمایت اکثر چاپخانه ها از کاغذ سنگی
کاغذ سنگی به محض ورود به دنیای چاپ، مورد حمایت اکثریت چاپخانه ها قرار گرفت. خصوصا چاپخانه های بزرگی که به دلیل حجم بالای سفارشات به دنبال کاغذی به صرفه بودند که به خدمات تکمیلی چاپ نیازی نداشته باشد.
در هنگام انجام کارهای چاپی اگر کاغذ و مقوای مورد استفاده بی کیفیت باشد، خدمات تکمیلی و مراقبت های زیادی را به چاپخانه داران تحمیل نموده و حتی ممکن است به دستگاه چاپ نیز آسیب های جدی وارد کند.
خدمات تکمیلی و مراقبت های جانبی بر روی کاغذ های معمولی به آن جهت انجام می شوند، که این کاغذ ها مملو از الیاف سلولزی شکننده و آسیب پذیر بوده و در سطح آنها روزنه و در اغلب موارد پرز های زیادی وجود دارد.
کاغذی که با استفاده از سنگ آهک تولید می شود، سطحی یکنواخت و غیر دانه دار داشته و کوچکترین روزنه و پرزی در آن دیده نمی شود. این سطح سبب می شود تا کاغذ سنگی در برابر عوامل زیادی نفوذ ناپذیر باشد.
از جمله این مواد: آب، روغن و ذرات گرد و غبار می باشند. که از مهمترین مواد آسیب رسان به کاغذ های سلولزی و در نتیجه کار چاپی روی آن می باشند. که با کشیدن لایه هایی از جنس نایلون بر روی کاغذ های سلولزی، از مجاورت بافت کاغذ با این مواد جلوگیری می شود.
این عملیات که به خدمات تکمیلی چاپ معروف هستند، صرف زمان و هزینه های زیادی را به چاپخانه داران تحمیل می نماید. کاغذ سنگی به دلیل نیاز نداشتن به این عملیات مورد حمایت مجتمع های چاپ قرار گرفته است.

بصرفه بودن چاپ کاغذ سنگی

بنابر مسائل بیان شده در بالا، کاغذ سنگی به دلیل نیازمند نبودن به مراقبت ها و خدمات تکمیلی انجام شده برای دیگر کاغذ ها، سبب می شود تا هزینه ای برای آن عملیات پرداخت نشده و چاپ انجام شده بصرفه باشد.

بصرفه بودن چاپ کاغذ سنگی،مجتمع کاغذ سنگی یزد

ضمن اینکه، در هنگام چاپ بر روی کاغذ سنگی متوجه این نکته می شویم، که این کاغذ مرکب را به میزان بسیار کمتری از دیگر کاغذ ها مصرف نموده و به نوعی با صرفه جویی در مصرف مرکب موجب کاهش هزینه های پرداخت شده برای مرکب می شود.

حمایت اکثر چاپخانه ها از کاغذ سنگی

همچنین ببینید

کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی،مجتمع کاغذ سنگی یزد

کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی

کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی از کاغذ سنگی در صنایع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.