صادرات کاغذ سنگی ایران به دیگر کشورها

صادرات کاغذ سنگی ایران به دیگر کشورها

صادرات کاغذ سنگی ایران به دیگر کشورها
صادرات کاغذ سنگی ایرانی به دیگر کشور ها بخصوص کشورهای اروپایی، به دلیل در دست داشتن منابع سرشار سنگ آهک امکان پذیر است. این کشور ها خود قادر به تولید کاغذ سنگ نیستند. چرا که سنگ آهکی برای این منظور ندارند.
کاغذ تولید شده از سنگ آهک به شرایط زیادی برای تولید شدن وابسته است که از مهمترین آن ها در دسترس داشتن معادن سنگ آهک است. زیرا این سنگ به میزان 80 درصد بیشترین ماده مورد نیاز در تولید کاغذ سنگی است.
کشور ایران که سرشار از این سنگ است، می تواند در زمینه تولید و صادرات این محصول بدرخشد. اما کشورهایی همچون کشورهای اروپایی به دلیل در دسترس نداشتن این سنگ قادر به تولید آن نبوده و بایستی کاغذ سنگ دیگر کشور ها را خریداری نمایند.
دلیل دیگری که مصرف کنندگانی از دیگر کشور ها را به استفاده از کاغذ سنگی ترغیب می نماید، کیفیت بالای کاغذ سنگ تولید شده در ایران است. زیرا کاغذ سنگی ایرانی نه تنها به نسبت دیگر کاغذ ها، حتی نسبت به کاغذ سنگی دیگر کشور ها نیز برتری دارد.

مزیت های صادرات کاغذ سنگی

صادرات کاغذ سنگی برای کشوری همچون ایران که خود سالانه میزان زیادی از کاغذ مورد نیاز خود را از دیگر کشور ها خریداری می نماید، مزیت بزرگی محسوب شده و با تولید انبوه این محصول می تواند مشکلات پیش آمده از واردات بی رویه را جبران نماید.

مزیت های صادرات کاغذ سنگی

زیرا برای تولید انبوه این محصول کارخانه های زیادی راه اندازی شده و نیرو های جوان زیادی هم مشغول به کار خواهند شد و این امر می تواند بیکاری های ایجاد شده در پی واردات بی حد و مرز را جبران نموده و از بروز دوباره آن ها جلوگیری نماید.

نیاز بازار های داخلی به کاغذ سنگی

بازار های داخلی کشور نیز به کاغذ تولید شده از سنگ نیازمند بوده و می توانند با این کاغذ کمبود کاغذ خود را جبران نمایند. زیرا در ایران انواع کاغذ و مقوا به میزان بسیار ناچیزی تولید شده و این تولیدات داخلی جوابگوی نیاز مصرف کنندگان مختلف نیست.

نیاز بازار های داخلی به کاغذ سنگی

برای تولید کاغذ سنگی برخلاف دیگر کاغذها، با کمبود مواد اولیه مواجه نیستیم و در صورتی که قصد تولیدات این کاغذ به میزان های زیادی را داشته باشیم، این کار انجام شدنی بوده و مانعی در سر این راه قرار ندارد.

صادرات کاغذ سنگی ایران به دیگر کشورها

همچنین ببینید

بهداشتی بودن کاغذ تولید شده از سنگ آهک

بهداشتی بودن کاغذ تولید شده از سنگ آهک

بهداشتی بودن کاغذ تولید شده از سنگ آهک بهداشتی بودن طبیعی کاغذ تولید شده از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.