پیوستن ایران به جمع چهار کشور تولید کاغذ از سنگ،مجتمع کاغذ سنگی یزد

پیوستن ایران به جمع چهار کشور تولید کاغذ از سنگ

پیوستن ایران به جمع چهار کشور تولید کاغذ از سنگ
پیوستن ایران به جمع چهار کشور تولید کننده کاغذ از سنگ آهک، این امکان را برای ما فراهم می کند که از نخستین صادر کنندگان کاغذ سنگی در منطقه باشیم. زیرا در میان کشورهای همسایه تنها کشوری که قادر به تولید کاغذ سنگ می باشد، ایران است.
کشور ایران به دلیل راه اندازی تنها کارخانه کاغذ سنگی خود در استان یزد، در جمع تولید کنندگان محدود این محصول در جهان قرار گرفته و پس از سه کشور کانادا، چین و تایوان، عنوان چهارمین کشور تولید کننده کاغذ سنگی را به خود اختصاص داده است.
راه اندازی این واحد تولیدی برای کشور ایران مزیت های زیادی به لحاظ شرایط زیست محیطی داشته و سبب می شود تا طبیعت ایران بیش از این دچار آسیب نشود. زیرا برای تولید کاغذ سنگی نه تنها درختی قطع نمی شود بلکه قطره ای آب و اسید نیز مصرف نمی شود.
کاغذ تولید شده از سنگ را تنها با بهره برداری از معادن سنگ آهک و یا استفاده از باقی مانده های سنگ آهک مصرف شده در صنایع دیگر تولید می کنند. و کشور ایران به لحاظ داشتن معادن غنی سنگ آهک برای تولید کاغذ سنگی گزینه مناسبی است.
بدین ترتیب کشور ایران می تواند بدون دست زدن به منابع جنگلی و آبی و تنها با بهره گرفتن از موهبت های خدادادی خود که پیش تر ها به شکل مواد خام صادر می شد، نیاز خود به انواع کاغذ و مقوا را با تولید انبوه کاغذ سنگی تامین نماید.

مزیت تولید کاغذ از سنگ

تولید کاغذ از سنگ آّهک مزیت های زیادی دارد که تنها بخشی از آنها به حمایت از محیط زیست مربوط می شود. و بخش اعظم آن با کمک کردن به اقتصاد کشور بوسیله خود کفایی در تامین نیاز کشور به کاغذ و جلوگیری از واردات بی رویه انواع کاغذ و مقوا ارتباط دارد.

مزیت تولید کاغذ از سنگ، مجتمع کاغذ سنگی یزد

کشور ایران در زمینه تولید کاغذ های سلولزی به دلیل کمبود مواد اولیه، نمی تواند نقش پر رنگی داشته باشد و به همین جهت سالانه هزاران تن کاغذ و مقواهای سلولزی را از کشورهای دیگر خریداری می نماید که ضربه های جبران ناپذیری را به اقتصاد کشور وارد می کند.

پیوستن ایران به جمع چهار کشور تولید کاغذ از سنگ

همچنین ببینید

کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی،مجتمع کاغذ سنگی یزد

کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی

کاغذ سنگی در صنعت بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی از کاغذ سنگی در صنایع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.